Черкаські зоозахисники розповіли, що у кожен зі 100 днів війни їм пропонувала допомогу нова небайдужа людина. Сотні кілограмів ліків, тони корму для котиків та собак, яких вивезли переселенці, і для тих, якими опікуються черкаські пенсіонери   – так черкасці, українці і міжнародна спільнота допомагала дбати про найвразливіших.

— Цієї весни на вулицях опинилися тисячі домашніх тварин, яких залишали люди, що втікали від війни  – і це навіть на мирних вулицях Черкас. Ми зіткнулися із цим  величезним викликом, але водночас отримали і безпрецедентну підтримку від цілого світу, — розповідають волонтери черкаського обласного благодійного фонду «Життя».  – Наприклад, у перші ж дня війни нам запропонували свою підтримку Фонд захисту тварин Утцингер Сьюзі (Швейцарія),  ІТ-компанія Quad Nova Group Inc (під керівництвом Йоахима Грефа) з Флориди (США), волонтерська група Pooches’ Promise (під керівництвом Анни Сомарріви) з Великої Британії та британська співачка родом із Черкас Алліс Аллен, Мейрі О’Грейді Мен із Ірландії…. Усі ці люди просто неймовірно допомогли. Вразило, що навіть міжнародна платформа для збору коштів, на якій розмістили оголошення про збір допомоги для нашого фонду, від себе переказала 250 фунтів стерлінгів. Завдяки міжнародній  підтримці, за час війни нам вдалося закупити біля 300 кілограмів ліків та 3 тони корму, який роздали переселенцям та пенсіонерам, що мають своїх тварин і опікуються десятками вуличних – бо, хоча сьогодні вони ледве можуть купити їжу собі, все одно намагаються продовжувати піклуватись про тварин, що опинились на вулицях. Крім того, сьогодні під опікою волонтерів фонду перебуває понад 400 котів та 300 собак. Безкоштовні корми для них передали також ТМ PURINA, ТОВ «Рояль Канін Україна», ТОВ «Кормотех», ТОВ «Харчові технології Закарпаття», а також підприємець Анатолій Гладкий,  супермаркет «Делікат», депутати Черкаської міської ради Надія Івашкова, Катерина Холупняк, Інна Бандура.

Завдяки допомозі відомого українського дизайнера Надії Дзяк, нам вдалося придбати авто, щоб розвозити по області корм, і велику допомогу із пальним для нього надала депутат Черкаської обласної ради Світлана Легойда.

За час війни нам вдалося знайти дім 422 бездомним тваринам, допомогти 113 хворим тваринам. Завдяки благодійній допомозі всеукраїнського благодійного фонду Happy Paw , ми маємо додаткові вакцини, переноски та клітки – а це можливість забрати з вулиці  нових тварин. Завдяки  всеукраїнській зоозахисній організації UAnimals, нині ми впроваджуємо пілотний для України  проект зі стерилізації безпритульних тварин (сьогодні це уже майже 100 котиків та собак).

Загалом, ми отримали не тільки підтримку, яка допомагає вирішити частину тих проблем, які породила в Україні війна. Скажімо, ми давно шукали найбільш оптимальний формат роботи зі школярами, для яких проводимо уроки доброти  — а Фонд захисту тварин Утцингер Сьюзі поділився із нами спеціально розробленою дитячою літературою, яка у легкій і цікавій формі розповідає дітям, як розумно поводитись із тваринами – констатують черкаські волонтери.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Вгору