Все більше біженців із різних регіонів обирають Черкащину як свій прихисток. Лише в обласному центрі зупинилося понад 30 тисяч осіб. І перша ж проблема, з якою стикаються біженці — дефіцит житла, повідомляють «Подробиці«.

 

 

Інна з чоловіком, батьками та песиком Вєнєю обживається у Черкасах. Родина приїхала кілька тижнів тому із Донеччини, коли влада оголосила евакуацію з області.

 

 

— Жилье было сложно найти, дня 3-4 искали жилье, ми приехали вот с такой собачкой , но людей очень много. Ситуация очень сложная, людей ехало много и добирались мы сложно, — розповідає переселенка з Донеччини Інна Панченко.

 

 

А от Анна з донькою вирвалась із Маріуполя.

 

 

— Тут друзья есть, предоставили временно жилье, муж работает, — говорить Анна Абдулаєва.

 

 

У черкаський гуманітарний центр щодня звертається до семи сотень переселенців. Тут людям допомагають із найнеобхіднішим — речами та їжею.

 

 

— Максимум — документи і от те, що взяли, у них нема ні одягу, нічого, приїхали люди — в що вдяглися, що схопили. Вони приходять загублені і ми допомагаємо як можем, — каже волонтер Іван Деркач.

 

 

Найскладніше тимчасово переміщеним із житлом. Ріелтори кажуть — щодня звертаються зо два десятки людей у пошуках квартири чи будинку.

 

 

— Все, шо було, розлетілося за перший тиждень, відкопуємо, шукаємо де можливо, по «сарафанному радіо». Люди, які повиїжджали за кордон, готові здать зі своїми власними речами, максимально їх організовано, — говорить ріелтор Надія Хандусь.

 

 

Чиновники про проблему із розселенням людей знають і вже почали відновлювати комунальні заклади.

 

 

— Є місця, які потребують невеликих капіталовкладень, і з власними, і з комунальними силами будуть приведені до відповідного виду, щоб люди могли там не тимчасово проживати, а довше, — зазначає заступниця міського голови Черкас Марина Гаркава.

 

 

Влада обіцяє: знайти прихисток на Черкащині зможуть усі, хто цього потребує. До того ж, область у переліку регіонів, де держава фінансуватиме будівництво житла для переселенців.