У Червоній Слободі для дітей, які вимушено виїхали із районів бойових дій та їхніх батьків, влаштували майстер-клас із писанкарства та декорування великодніх яєць технікою декупаж. Заняття відбувалися на базі Червонослобідського ЗЗСО І-ІІІ ст. №1, який у воєнний період перетворився практично у центр допомоги для вимушених переселенців. 

Заняття для дітей провела керівниця гуртка «Рукоділля» Лариса Ольшевська. Майстриня зізнається, що навіть маючи за плечима багаторічний досвід роботи з дітьми, майстер-класи з переселенцями для неї відбуваються більш емоційно.

— Ці дітки, на жаль, пережили страх, біль, вони не з книжок, а з власного досвіду знають, що таке війна, тому на кожному занятті їм хочеться подарувати якнайбільше позитивних емоцій та радості, — розповідає Лариса Григорівна.

Впродовж кількох днів учасники майстер-класу працювали в різних техніках по оздобленню великодніх яєць – розписували за допомогою писачка та декорували яскравими серветками. Всі необхідні матеріали для роботи майстриня принесла з собою, щоб присутні могли з комфортом працювати.

— Працювати з писачком дітям було важкувато, та й сам процес створення писанки тривалий в часі, а от декорувати яйця різнокольоровими серветками – легко та швидко, — розповідає Лариса Ольшевська.

До дітей переселенців приєдналися і місцеві дітлахи, які вже занудилися від дистанційного навчання та відсутності друзів. У процесі заняття і знайомилися, і обмінювалися досвідом.

— Таке спілкування сприяє зняттю напруги та інтеграції дітей в життя громади. Діти знайомляться та відкриваються одне одному, йдуть на контакт, а це означає, що починають довіряти і заспокоюватися, — переконана директор КЗ «Центру надання соціальних послуг» Оксана Чигирик. Вона координує всі напрямки діяльності, де можуть бути задіяні нові жителі Червонослобідської громади. – Хоча, звісно, і діти, і їхні батьки мріють про повернення додому.

А доки це буде можливо, для дітей переселенців Червонослобідський ЗЗСО І-ІІІ ст. №1 став майже другою домівкою, адже саме на його базі відбуваються всі заходи для них. Тут вже проходять заняття з вокалу, які проводить викладач Ірина Мілова, займаються спортивно-бальними танцями, декоративно-прикладним мистецтвом. Власне, в цій школі і найбільше приєдналося до дистанційного навчання нових діток. За словами директора школи Анатолія Самохотова, для нових учнів створили всі умови для швидкої адаптації — познайомили з однокласниками, вчителям та школою в цілому.

— Згуртованість дій та комплексність всіх заходів підтверджують їх ефективність та затребуваність серед переселенців, — зауважує директорка КЗ «Центр культури, дозвілля, спорту та туризму» Інна Плаксій. – До нас стали підходити батьки з проханням продовжити майстер-класи. Хочуть займатися бісероплетінням, запитують про заняття з малювання, роботу з пластиліном. Відтак ми розглядаємо можливість надалі раз чи двічі на тиждень проводити подібні тематичні заняття.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Вгору