На базі ЧНУ ім. Богдана Хмельницького відбулася  Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Черкащина: роль в українському державотворенні. Духовна спадщина та військові наративи сьогодення». Пленарне засідання об’єднало небайдужих до історичної спадщини Черкащини краєзнавців, громадських діячів істориків, науковців освітян, вчителів, директорів, студентів. Участь у конференції взяла директорка закладу Тетяна Завалко та вчителька правознавства Лілія Кісарова.

Співорганізаторами конференції виступили: Черкаський національний університет ім. Богдана Хмельницького, Навчально-науковий інститут міжнародних відносин, історії та філософії, Державний архів Черкаської області, Черкаський обласний краєзнавчий музей, Черкаський художній музей, Державна наукова установа «Енциклопедичне видавництво» «Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна»» (Луцький інститут розвитку людини) Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини Центральноукраїнський державний університет імені Володимира Винниченка Університет ім. Яна Длугоша в Ченстохово (Польща) Поморський університет (м. Слупськ, Польша).

Зауважимо, що історичне становлення нашої країни відбувалося протягом багатьох віків. За цей час не одному поколінню українців довелося ціною власного життя здобувати право прийдешніх поколінь на вільне і незалежне життя. Сьогодні ж 1991 рік вписано в новітню історію України, як час, з якого почалася нова сторінка розвитку державності. Проте, важливо пам’ятати історичні постаті та події для того, щоб не забувати про шлях, який довелося подолати українській державі в своєму становленні.

Нагадаємо, що 7 січня 2024 року виповнилося 70 років із дня утворення Черкаської області, і за цей час Черкащина утвердилася як важливий історико-культурний і економічний регіон України і стала «малою» батьківщиною вже не одного покоління черкащан.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Вгору