— Сьогодні третина проектів, які пропонують та за які голосують люди, не виконується, — констатує голова бюджетної комісії Черкаської міської ради Георгій Гладкий. – За минулий рік  було виконано лише   66% проектів громадського бюджету. У той час, як люди все частіше використовують цей інструмент демократії   для донесення  актуальних для них проблем, департаменти (розпорядники коштів) відверто не виявляють зацікавленості у виконанні цих проектів. І жодної відповідальності за невиконання не несуть.

За останній рік, департамент освіти та гуманітарної політики виконав 74,4% проектів громадського бюджету, департамент ЖКК – 45%, охорони здоров’я – 99%, архітектури – 35%, економіки – 100%, управління інформаційної політики – 100%.

Щоб підвищити процент виконання проектів та мотивувати до цього департаменти, необхідно внести відповідні правки до Програми громадського бюджету. Зі свого боку, я підготував та передав пропозиції щодо її удосконалення. Зокрема – щодо забезпечення своєчасного проведення тендерів для виконання проектів та дотримання департаментами-розпорядниками коштів термінів виконання проектів протягом  року. Крім того, я ініціюватиму створення системи онлайн-контролю за виконанням проектів громадського бюджету – з можливістю слідкувати за стадіями  виконання проекту та інформуванням про хід його впровадження. Це забезпечить прозорість, відкритість і підзвітність влади — та дозволить мешканцям міста контролювати втілення у життя важливих для них проектів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Вгору